لذت هاي سفر با هواپيما را هيچ انساني نمي تواند انکار کند. پرواز بر فراز آسمان ها و بالاتر از ابرها، برخاستن از زمين بدون بال و با خيالي راحت و آسوده، نظاره بر شهرهايي که خانه هايشان به اندازه نقطه اي کوچک شده اند و درک اين که جهان به چه اندازه کوچک است وقتي زير پاهاي انسان قرار مي گيرد. تمامي ويژگي هاي بيان شده از لذت هايي است که يک فرد مي تواند در پرواز آن را احساس کند. در کنار اين لذت ها سوال هايي نيز مي تواند ذهن هر مسافري را درگير کند. شناخت هواپيما و بسياري از کارها براي بسياري از مسافران جذاب به نظر مي رسد. اگر مايليد تا سوالاتي که در ذهن داريد را به جواب برسانيد در اين مطلب با ما همراه شويد.


 4 نکته شگفت انگيز هواپيما?


رعد و برق و هواپيما


يکي از سوالاتي که در هنگام تهيه بليط هواپيما مي تواند ذهن هر انساني را درگير کند اين است که آيا هواپيما در برابر رعد و برق مقاوم است در اينگونه موارد اسيبي به سرنشينان وارد نخواهد شد. اولين و مهمترين نکته اين است که هواپيماها در سراسر دنيا به گونه اي طراحي شده اند که در مقابل رعد و برق مقاوم باشند. هواپيماها در آسمان مورد اصابت رعد و برق قرار مي گيرند ولي به خاطر طراحي منحصر به فردش هيچ گونه آسيبي در اين مواقع به انسان نخواهد رسيد. مهمترين دليل اين عمل هم تخليه الکتريکي رعد و برق و عبور آن از هواپيماست. از سال 1963 ميلادي تا به امروز هيچ هواپيمايي به خاطر اصابت رعد و برق سقوط نکرده است.


چرا پنجره هواپيما سوراخ است؟


براي بسياري از افراد در هنگام استفاده از هواپيما جاي سوال است که چرا برخي از پنجره هاي هواپيما سوراخ کوچکي دارد. مهمترين ديلي اين کار تنظيم فشار در هواپيما است. عامل دوم اين نوع سوراخ ها بر روي شيشه محافظت و تنظيم فشار لايه مياني هواپيما است. هواپيما از سه لايه اکريليک تشکيل شده که در صورت بروز مشکل براي لايه بروني لايه مياني محافظت را بر عهده مي گيرد. سوالات بسيار زيادي در ذهن انسان هنگام رزرو بليط هواپيما ارزان نقش مي بندد در ادامه به چند سوال ديگر پاسخ خواهيم داد.


 4 نکته شگفت انگيز هواپيما?


رد سفيد هواپيما در آسمان به چه علت است؟ 


آگاهي انسان نسبت به هر چيزي لذت استفاده از ان را بيشتر خواهد کرد. در هنگام خريد بليط هواپيما هر چه قدر درباره اين وسيله نقليه بيشتر بدانيد با لذت بيشتري به مسافرت خواهيد پرداخت. نمونه بارزي از اين آگاهي را در ادامه بيان خواهيم کرد.


مثال: از کودکي که به هواپيماها در آسمان خيره مي شديم، هميشه رد سفيدي از آن را بر روي آسمان آبي مشاهده مي کرديم. از همان ابتدا تا به امروز در پي جواب سوال بودم که امروز به آن دست پيدا کردم. دليل اين رد سفيد در آسمان چگالي آب موتور هواپيماست که بخار آن را به بيرون ميفرستد. اين بخار که بسيار هم داغ است با جو و خنکي هوا برخورد کرده و انفعالات شيميايي را از خود در آسمان به جاي خواهد گذاشت.


چرا در دستشويي هواپيما را کامل قفل نمي کنند؟


اگر به خوبي دقت کرده باشيد درب هواپيماها از بيرون قفل مي شود. مهمترين دليل اين عمل دسترسي آسان تر مهماندار در مواقع ضروري به مسافران است. اگر اتفاقي براي مسافر در دستشويي هواپيما رخ دهد با اين عمل مهماندار مي تواند با سرعت بيشتري به آن کمک کند. بسياري از سوالات ديگر وجود دارد که ذهن هر مسافري را به خود درگير مي کند. براي کسب اطلاعات بيشتر ميتوانيد به سايت تيک بان يکي از معتبرترين و امن ترين سايت هاي ارائه کننده بليط هواپيما داخلي و بليط هواپيما خارجي است مراجعه کنيد.

اقامت رويايي در تايلند را با اين هتل ها تجربه کنيد

7 ويژگي که فقط قطارها دارند؟

سوالاتي جذاب از سفر با هواپيما که نمي دانستيد

هواپيما ,مي ,آسمان ,رعد ,کند ,برق ,رعد و ,و برق ,در آسمان ,بسياري از ,که در

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Charlene Jennifer تيم توليد محتواي بهيدو Sagar Kristin Ebony گلچين مطالب اينترنتي متخصص مغز و اعصاب سلامت miniPC88