هواپيما يکي از وسيله هاي نقليه اي است که تمامي چارچوب هاي يک وسيله نقليه را دارد. سرعت، امنيت و امکانات سه مقوله اي هستند که در هواپيما وجود دارد. کساني که از اين وسيله نقليه براي سفر استفاده مي کنند سوالاتي را همواره در ذهن خود گنجانده اند که علاقه بسياري به پي بردن جواب آن دارند. در اين مطلب سوالاتي را عنوان خواهيم کرد که شايد يکي از سوالات ذهني شما در سفر با هواپيما باشد. اگر مايليد تا سوالات و پاسخ آنها را بدانيد با ما همراه شويد.


چرا موقع فرود چراغ ها کم نور مي شوند؟


يکي از کارهايي که ذهن هر فرد را در سفر با هواپيما مي تواند درگير کند، کم شدن نور فضاي داخلي هواپيما در هنگام نشستن ها در شب است. به راستي چه دليلي در اين نوع رفتار نهفته است؟ اين عمل که توسط مهمانداران انجام مي شود دليلي کاملا رواني دارد. مهمترين دليل اين حرکت سازگاري ذهن انسان براي فرود است. يکي ديگر از دلايل روانشناسي آن ياري رساندن و عادت کردن چشم به فضاي تاريک است تا در مواقع اضطراري مسافر بتواند بهترين و مناسب ترين تصميم را بگيرد. سوالات بسيار زيادي در تهيه بليط هواپيما ممکن است به ذهن انسان ها خطور کند در ادامه مطلب به چند سوال ديگر جواب خواهيم داد.


هازارد 10 روز خانه نشين شد?


نقطه امن هواپيما کجاست؟


اگر نيم نگاهي به حوادث هوايي بياندازيد متوجه خواهيد شد که قسمت مياني هواپيما در اين مواقع کمترين آسيب را به خود ديده است. اين امر يک نظر با توجه به تحقيقات است اما سازمان بين المللي هوانوردي به اين موارد اعتقادي نداشته و هيچ صندلي ايمني را در اين مواقع توصيه نمي نمايد. در هنگام رزرو بليط هواپيما به دنبال نقطه امن نباشيد.


مهمانداران در پروازهاي طولاني کجا استراحت مي کنند؟


يکي ديگر از سوالاتي که ذهن انسان را در پروازهاي طولاني به خود درگير مي کند اين است که مهمانداران در پروازهاي بيش از چند ساعت در کجا به استراحت مي پردازند. در برخي از هواپيماها مانند بوئينگ و لاينز به مهمانداران تخت هاي کوچکي تعلق مي گيرد تا بتوانند خستگي هاي خود را در آنجا به در کنند. بر بعضي از هواپيما ها نيز جايگاهي کوچک براي استراحت مهمانداران در نظر گرفته شده است.


هازارد 10 روز خانه نشين شد?


هواپيما براي پرواز به چند موتور احتياج دارد؟


هر هواپيما داراي دو موتور فعال است که بسياري از مسافران در اين فکرند که اگر يکي از موتورها از کار بيفتد، اين وسيله نقليه سقوط خواهد کرد. اما جالب است بداني که هواپيماها با يک موتور هم مي توانند به پرواز خود بپردازند. حتي اگر يکي از موتورهاي هواپيما از کار بيفتد، موتور ديگر سوخت کمتري را براي رسيدن به مقصد صرف مي نمايد. حال فرض کنيد در مسيرهاي طولاني يکي از موتور هواپيما ها ديگر کار نکنند چه اتفاقي رخ خواهد داد؟ هواپيماها 330 دقيقه مي توانند با يک موتور به پرواز خود ادامه دهند. سوالات بسيار زيادي ذهن افراد را در سفر و هنگام خريد بليط هواپيما خارجي درگير مي کند. اگر مايليد تا با سوالات جذاب بيشتري از  هواپيما آشنا شويد به سايت تيک بان مراجعه کنيد.


سايت تيک بان يکي از معتبرترين و ايمن ترين سايت هاي فروش بليط هواپيما در سراسر ايران مي باشد. تيک بان با بيش از 900 ايرلاين در ايران و اقصي نقاط جهان همکاري کرده و زير مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي هفت اورنگ مي باشد. اين سايت داراي گواهينامه انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي ياتا، گواهينامه انجمن تورگردانان ايران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونيک مي باشد.

اقامت رويايي در تايلند را با اين هتل ها تجربه کنيد

7 ويژگي که فقط قطارها دارند؟

سوالاتي جذاب از سفر با هواپيما که نمي دانستيد

هواپيما ,مي ,يکي ,ذهن ,موتور ,ديگر ,يکي از ,در اين ,را در ,ذهن انسان ,در سفر ,سوالات بسيار زيادي

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Tina سالم زيبا Derrick تجهيزات دندان Michael خريد ترازو پند ارزان بروز مارکت خريد و فروش فويل آلومينيوم Jackie مرجع مقالات تخصصي طراحي سايت